Ikkje alt innhaldet på denne sida finst på nynorsk.
Dersom du kan søkje med F-kode, sender vi den automatisk til deg. Du får den første gong 105 dagar før opphaldstillatelsen din går ut, og på nytt 75 dagar før dersom du ikkje har brukt den.
Dersom du ikkje får tilsendt ein F-kode, må du søkje om fornyelse av opphaldstillatelsen din på vanleg måte.
Dersom lang kø hos politiet gjer at du ikkje får time innan fristen, må du bestille den første ledige timen.
Da vil du framleis ha dei same rettane som før til å jobbe, studere og så vidare medan du ventar på at vi behandlar søknaden din. Du vil ha desse rettane heilt til du har fått svar på søknaden, sjølv om opphaldsløyvet ditt går ut i mellomtida.
Ha koden din klar, du trenger denne for å få registrert søknaden.
Hvis du har mistet koden, er det dessverre ikke mulig å få en ny. Da må du søke om fornyelse av oppholdstillatelsen din på vanlig måte.
Du må betale et søknadsgebyr.
Slik søker du